Leasing samochodów maszyn urządzeń w czasach kryzysu? Na przykładzie PKO

W momencie pojawienia się kryzysu leasing samochodów przeżywał pewnego rodzaju zapaść, ale powoli wszystko wraca do normy. Zainteresowanie leasingiem w ostatnich miesiąca znacznie wzrosło w stosunku do tego co było jeszcze 3 miesiące temu.

Na rzecz leasingu przemawia obecnie również fakt, że w przypadku banków obecnie dość trudno o kredyt. Dlatego postanowiliśmy się przyjrzeć jednemu z popularniejszych leasingów. Niegdyś PKO Leasing miała bardzo dobre oferty i opinie. Dlatego też właśnie postanowiliśmy zacząć poszukiwania od sprawdzenia właśnie oferty PKO Leasing.

Jak zawsze w pierwszej kolejności sprawdziliśmy opinie o PKO leasing w Internecie. No i niestety nie wygląda to już tak dobrze jak kiedyś. Jedak nie ma też dramatu. O PKO Leasing znajdziemy zarówno pozytywne jak i negatywne opinie. Ogólnie firmy leasingowe mają zazwyczaj zróżnicowane opinie podobnie jak banki i towarzystwa ubezpieczeniowe. Toteż nie powinno dziwić, że jest nieco negatywów. Warto też zaznaczyć, że niektóre leasingi jak na przykład Santander Consumer Multirent mają bardzo dużo negatywnych opinii (nie mylić z Santander Leasing – to dwie różne spółki tak jak i dwa różne banki Santander Bank Polska i Santander Consumer Bank). Także w ujęciu ogólnym pod względem opinii PKO Leasing wypada dobrze. Źródło: Leasing PKO – recenzja na blogu finansowym

Oferta PKO w kwestii leasingu jest dosyć zróżnicowana – możemy wziąć w leasing samochód, komputer, maszyny urządzenia, a nawet nieruchomości. Niektóre firmy leasingowe oferują wyłącznie leasing samochodów lub też coraz popularniejszy najem długoterminowy. Moim zdaniem mniej opłacalny od leasingu.

Poprosiliśmy też o przygotowanie oferty leasingu na konkretny samochód i moim zdaniem cenowo PKO Leasing nadal jest bardzo konkurencyjny jak kiedyś.

strona PKO


Źródło: https://www.pkobp.pl

Nie wiem jak wygląda kwestia opłacalności np. zakupu komputerów w leasing. Pytanie na ile to się opłaca. Jak się doliczy ubezpieczenie, które jest obowiązkowe tak samo jak w przypadku leasingu samochodów, to chyba nie zawsze zakup znacznie tańszego przecież sprzętu od samochodów jest opłacalny. PKO Leasing oferuje również leasing konsumencki dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, ale nie wiem jak to ma się opłacać jak nie można wrzucić w koszty i jak działa taki leasing działa. To bardziej taki kredyt, tylko że do czasu spłacenia leasingu właścicielem danego przedmiotu leasingu jest bank, a w przypadku kredytu klient.

Często leasing działający pod marką banku jest osobną spółką. Takie zależności są powszechne na rynku leasingu. Jednak PKO Lease należy do banku PKO BP, chociaż ma osobną stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *