Zróżnicowane ceny i koszty kredytów samochodowych

Nosząc się z zamiarem zakupienia jakiegokolwiek produktu, jesteśmy w pierwszej kolejności zainteresowani jego ceną. Nie inaczej jest w przypadku kredytów (także samochodowych), z których nasze społeczeństwo od kilku lat korzysta bardzo chętnie (na polskich drogach przybywa bowiem aut). Nie sztuką jest wydać pieniądze, sztuką jest wydać je oszczędnie i z głową. Jak to zrobić ?
W tym jednak przypadku nie sposób podać konkretnych cen, ponieważ nie jest to wcale aż takie oczywiste.

Przede wszystkim każdy bank ma w tym zakresie swoje indywidualne ustalenia. Poza tym o ostatecznym koszcie wspominanego zobowiązania decyduje szereg rozmaitych czynników. Banki biorą tutaj pod uwagę nie tylko zdolność kredytową wnioskodawcy, ale również między innymi to o jaką kwotę on aplikuje, czy wnosi wkład własny (a jeśli tak, to jak wysoki), czy zamierza kupić samochód nowy, czy też używany etc. W tym momencie warto na dłużej zatrzymać się przy tym ostatnim z wymienionych przykładów – a mianowicie przy tym ile lat liczy sobie pojazd. Im mniej, tym lepiej. Jeśli kogoś interesuje nabycie auta 10-letniego lub starszego, wówczas powinien przygotować się na niemiłą niespodziankę – tak wiekowych samochodów banki w ogóle nie kredytują.

Niektóre robią problem nawet i przy młodszych egzemplarzach, a są i takie, które wręcz otwarcie mówią, że są w stanie przyznać kredyt samochodowy tylko na oświadczenie (Autonakredyt.com.pl) tylko i wyłącznie na taki pojazd, który nie ma więcej niż 3 lata. Żadną tajemnicą nie jest, że najbardziej opłaca się brać kredyt na nowy wóz – bank jest wówczas w stanie zaoferować korzystne warunki umowy. Powodem jest opłacalność takiego przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *